ШКОЛА NODIET

Як вибирати якісну оливкову олію | NODIET

Ольга Дорош,
засновник NODIET

Здорове харчування у багатьох асоціюється з тим, що соняшникову олію треба замінити на оливкову. В цьому є сенс, але забігаючи наперед наголосимо, що і оливкову не варто переїдати і в усьому маю бути певний баланс. Але сьогодні говоримо про те, що шукати на етикетці.

Крок 1. Вибираємо “правильний” вид олії.

Залежно від методу виробництва всю олію ділять на 2 підвиди:

 1. Нерафінована (назви на етикетці: Premium extra-virgin, Extra-virgin, Fine Virgin, Virgin Olive Oil):
  • Максимально натуральна олія
  • Її готували методом холодного віджиму при температурі до 27 градусів
  • Її не нагрівали, нічим не обробляли: на етикетці обов’язково має бути слово «virgin» (vergine, vierge).
 2. Рафінована Olive Oil (Pure refined Oil), Ромасе olive oil (Orujo):
  • Корисних речовин значно менше,
  • Її нагрівали, очищували, органічні розчинники використовували,
  • Зате її можна нагрівати і смажити на ній.

Нерафінована олія – це як фреш з оливок – зірвали оливки, помили і з них вижали олію. Збережена максимальна кількість корисних речовин.Додавайте таку в готові страви.

Також ви можете пошукати на етикетці кислотність олії (acidita). Норма для Extra virgine до 0,8%.

Порада 2. Купуємо в правильній тарі.

Найкраще купувати у склі або жерстяній банці. Тара, в яку розлита олія, повинна бути герметично закритою і не пропускати сонячне світло. Бо світло, кисень прискорюють процес окислення і олія псується.

Тому, якщо в супермаркеті олія в пластиковій пляшці чи в скляній, яка стоїть на світлі – не купуйте! Зберігати олію потрібно у скляній тарі, в темному прохолодному місці (але не у холодильнику).

Колір залежить від сорту оливок, їх спілості, місця вирощування, коли оливки були зібрані, який клімат був у місцевості в рік врожаю, яка кількість опадів випала. Тому орієнтуватись на колір доволі важко, якщо ви не експерт в оліях.

Як бути із терміном придатності?
Олія – це не вино і час її не покращує. Оптимальний термін зберігання – до 18 місяців.

SVG Modal background

Правила конфіденційності та згода на обробку даних


 1. Користуючись сайтом, користувач (замовник) підтверджує, що він ознайомився з цією політикою і повністю згідний з усіма її умовами.
 2. Використовуючи інтернет-сайт, користувач висловлює згоду на автоматизовану і неавтоматизовану обробку своїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
 3. З метою отримання послуг, а також в інших цілях, зазначених в цих Правилах, користувач (замовник) може залишати на сайті такі дані про себе:
  • ім'я;
  • прізвище;
  • номер телефону;
  • електронна скринька;
  • сторінка у соціальній мережі;
  • місце проживання.
 4. Користувач (замовник), використовуючи сайт, дає свою згоду на обробку персональних даних, які ним надані або залишені на сайті.
 5. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) здійснює обробку персональних даних виключно для контактування з користувачем (замовником), надання йому запитуваної послуги чи інформації, відправки електронної маркетингової, новинної чи іншої інформації пов’язаної з своєю діяльністю.
 6. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) має право вносити зміни в ці Правила на свій розсуд у відповідності до вимог законодавства України і без попереднього повідомлення користувача (замовника).
 7. Дані Правила застосовуються лише до інформації, що обробляється в процесі використання сервісів сайту. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) не контролює і не несе відповідальність за обробку інформації сайтами третіх осіб, на які користувач (замовник) може перейти за посиланнями, доступними на сайті.
 8. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) не несе відповідальність за втрату даних внаслідок дій третіх осіб, в тому числі хостинг-провайдера сайту, помилок програмного забезпечення, ненадійності каналів зв'язку, а також незаконних дій хакерів та інших зловмисників.
 9. Усі можливі суперечки вирішуються відповідно до українського законодавства. Перед зверненням до суду користувач (замовник) обов’язково повинен вжити заходів досудового врегулювання спору. Зокрема, він повинен скерувати адміністрації сайту (оператору та володільцю персональних даних) претензію в письмовому вигляді. Термін відповіді на претензію складає 30 днів.
Закрити