ШКОЛА NODIET

Скільки можна їсти цукру без шкоди для здоров’я

Ольга Дорош,
фізіолог людини, хімік-біолог

В нас є чудова лекція про цукор від Сашка Скорохода, але сьогодні поговоримо про денну норму цукру і які саме види продуктів Всесвітня організація охорони здоров я включила в цю норму.

ВООЗ рекомендує обмежити добове споживання доданого цукру до 5% від споживаних калорій. При калоражі 2000 ккал, це приблизно 5 ч. л. цукру/день (25 г).

Вони рекомендують їсти менше цукру, бо його надмірне вживання сприяє розвитку:

 • надмірної ваги та ожиріння,
 • діабету другого типу,
 • захворювань серця,
 • підвищенню артеріального тиску,
 • розвитку карієсу,
 • накопиченню вісцерального жиру довкола органів,
 • інсулінорезистентності,
 • проблемам з холестерином…
Американська асоціації серця наголошує, що максимальна кількість вільних цукрів, які ми можемо з’їсти за день (раціон 2000 ккал; http://bit.ly/2JZf2UM), становить:

 • Чоловіки: 150 калорій на день (37,5 грам або 8 чайних ложок)
 • Жінки: 100 калорій на день (25 грам або 5 чайних ложок)

ДОДАНІ ЦУКРИ (вільні) – це всі цукри, які виробник, ви чи кухар в ресторані додав до страви. Сюди також належать цукри з меду, сиропів-цукрозамінників і цукри з соків (бо сік це вже не фрукт з клітковиною). Сюди не належать цукри з ягід, фруктів, молока чи овочів. Наприклад, у склянці (250 мл) апельсинового соку буде 6 чайних ложок цукру (через кислоти з фруктів ми не відчуваємо, що сік аж настільки солодкий).

Тож навіть якщо ви не додаєте цукор до напоїв, ви легко можете переїсти його у стравах, куди додали цукор в процесі приготування. Тому уважно читайте етикетки і не зловживайте медом та соками.

Корисні матеріали по темі:

SVG Modal background

Правила конфіденційності та згода на обробку даних


 1. Користуючись сайтом, користувач (замовник) підтверджує, що він ознайомився з цією політикою і повністю згідний з усіма її умовами.
 2. Використовуючи інтернет-сайт, користувач висловлює згоду на автоматизовану і неавтоматизовану обробку своїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
 3. З метою отримання послуг, а також в інших цілях, зазначених в цих Правилах, користувач (замовник) може залишати на сайті такі дані про себе:
  • ім'я;
  • прізвище;
  • номер телефону;
  • електронна скринька;
  • сторінка у соціальній мережі;
  • місце проживання.
 4. Користувач (замовник), використовуючи сайт, дає свою згоду на обробку персональних даних, які ним надані або залишені на сайті.
 5. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) здійснює обробку персональних даних виключно для контактування з користувачем (замовником), надання йому запитуваної послуги чи інформації, відправки електронної маркетингової, новинної чи іншої інформації пов’язаної з своєю діяльністю.
 6. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) має право вносити зміни в ці Правила на свій розсуд у відповідності до вимог законодавства України і без попереднього повідомлення користувача (замовника).
 7. Дані Правила застосовуються лише до інформації, що обробляється в процесі використання сервісів сайту. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) не контролює і не несе відповідальність за обробку інформації сайтами третіх осіб, на які користувач (замовник) може перейти за посиланнями, доступними на сайті.
 8. Адміністрація сайту (оператор та володілець персональних даних) не несе відповідальність за втрату даних внаслідок дій третіх осіб, в тому числі хостинг-провайдера сайту, помилок програмного забезпечення, ненадійності каналів зв'язку, а також незаконних дій хакерів та інших зловмисників.
 9. Усі можливі суперечки вирішуються відповідно до українського законодавства. Перед зверненням до суду користувач (замовник) обов’язково повинен вжити заходів досудового врегулювання спору. Зокрема, він повинен скерувати адміністрації сайту (оператору та володільцю персональних даних) претензію в письмовому вигляді. Термін відповіді на претензію складає 30 днів.
Закрити